Tábor 2022 – Odysseovy cesty

Tábor 2022 – Odysseovy cesty

Tábor 2022 – Odysseovy cesty

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tábor 2022 – Odysseovy cesty

Trója konecně dobytá! ,,Vracíme se domů zpátky do naší rodinné Ithaky posádko!“, zavolal náš vládce Odysseus, a tak začala naše tajuplná cesta. Nejdříve jsme museli postavit koráb, rozdělit se do čtyř posádek a nezapomenout na vlajku. Následně jsme přenesli koráb na moře a vypluli.

Cesta z počátku klidná ale netrvala dlouho. Potkali jsme nebezpečnou mořskou příšeru se šesti hlavami a dvanácti nohama, která nesla jméno Skylla. Po náročném boji nám vyhládlo, a tak jsme zakotvili u ostrova Trinakie, kde jsme ulovili pár ovcí. Toto byla veliká chyba, protože stáda patřila bohovi Héliovi. Hélios byl na nás naštvaný a poslal na nás smrtící paprsky. Nakonec jsme vyvázli živí a jedeme dál.

Další zastávka byla u ostrova, který obýval sám Kyklop, který nás uvěznil v jeho jeskyni. Odysseus dostal nápad jak přemoci Kyklopa. Nakonec jsme mu vypálili oko a utekli z jeho spárů. Kyklop byl synem Poseidona, který se rozzuřil a ztížil nám cestu domů.

Bloudili jsme mořem a setkali se s dalšími nástrahami. Postupně se nám podařilo ztratit přízeň bohů. Naše naděje dostat se domů pomalu mizela. Co teď? Kudy se vydat? Když v tom jsme dostaneme super tip. Museli jsme se vydat do podsvětí a najít věštce Teiresiá, který nám poradil, jak se konečně dostat do Ithaky.

Po deseti letech jsme konečně spatřili břeh Ithaky, ale ještě nám zbývalo usmířit si bohy. Jak? Museli jsme obětovat srdce našich ithackých vepřů. V noci, v přítomnosti bohů, jsme každý na důkaz míru bodl šíp od bohyně Artemis do srdce. Tak jsme si získali znova přízeň bohů.

Chceš se pokochat více fotkama? Klikni sem.

Sepsala Lucka

Aktuálně na fejsbůčku

[custom-facebook-feed]

plakat_2019__01_nahled

plakat_2019__01_nahled

Back to Top